Menu
17

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی، دکترعلی جهانگیری، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی، در این مراسم، با بیان این‌که رسانه‌ها نقش بی بدیل در توسعه  کشور دارد، اظهار کرد: در جامعه‌ای که سیستم رسانه‌ای سالم و پویا وجود داشته باشد، کارآیی فعالیت‌های سازمان‌ها بیشتر بوده و در نهایت منجر به توسعه یک کشور می‌شود.

وی گفت: خبرگزاری ایسنا از بدو تولد در تقویت رسانه‌ای کشور و نیروی کار نقش موثری داشته  و از سویی نیز صدای تمامی جامعه را به مسئولان می رساند.

 جهانگیری عنوان کرد: اکنون دشمن با همه ابزار و امکانات خود سعی در ایجاد یأس و ناامیدی در جامعه دارد، از این رو رسالت رسانه‌ها تبیین اقدامات موثر انجام گرفته در کشور است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی با بیان این‌که رسانه‌ها قدرت رصد عملکرد دولت و دولتمردان را دارد، افزود: نقد جدی و منصفانه رسانه ها به توسعه و رفاه مردم کمک می‌کند؛ از این رو از نقد رسانه ها در جهت تامین منافع مردم استقبال می‌کنیم.

ایسنا مورد اعتماد آحاد مردم است

دکتر محمد وحدتی هلان، رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی نیز در این مراسم اظهار کرد: با توجه به اینکه جامعه ما یک جامعه در حال گذر است، بسیاری از افراد روش استفاده از فضای مجازی را نمی‌دانند و بیش از ۷۵ درصد مردم استفاده درستی از فضای مجازی ندارند و این امر منجر به افزایش بد اخلاقی، حق کشی و بی‌انصافی شده است.

وی افزود: متاسفانه برخی اخبار منفی نادرست که در فضای مجازی در اختیار مردم قرار می‌گیرد، بر گام‌های مثبتی که مسئولان برداشته‌اند، غالب شده و زحمات مسئولان را هدر می‌دهد.

وحدتی با بیان این که فضای مجازی جوی درست کرده است که مردم به مسئولان اعتماد ندارند، اضافه کرد: اگر این حرکت را اصلاح نکنیم، انسان‌های سالم و درستکار از ترس تهمت کنار می‌روند و برخی افراد ناشایست پای کار می آیند که نتیجه خوبی نخواهد داشت و به جای حل مشکل، بر مشکلات افزوده می‌شود.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه خبرگزاری ایسنا یک خبرگزاری معتبر و مورد اعتماد در بین جوانان، مسئولان و آحاد مردم است، خطاب به خبرنگاران، اظهار کرد: شما امانت دار بسیار خوبی بوده و به نحو احسن انجام وظیفه می‌کنید، مشکلات مردم را به گوش مسئولان و پاسخ‌ها و فعالیت‌های مسئولان را نیز به مردم می‌رسانید و در جامعه آسایش، امنیت و راحتی به وجود می‌آورید.

 معصومه آقاپور علیشاهی، نماینده مردم شبستر نیز در این مراسم با تاکید بر این‌که رسانه‌ها پل ارتباطی بین نیازها و خواسته‌های مردم با تفکر و تصمیم‌سازی مسئولان است، افزود: این پل ارتباطی هر قدر که مستحکم‌تر بوده و اساس آن بر راستگویی و واقع‌نگری استوار باشد، تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها نیز بطور صحیح انجام خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که برگزاری بیستمین سالگرد تاسیس، افتخاری برای خبرگزاری ایسنا است، گفت: اینکه یک خبرگزاری بتواند ۲۰ سال بدون جهت‌گیری خاص و با صداقت و شفافیت و همچنین به کارگیری نیروهای جوان در مسیر رسالت‌های خود فعالیت کند، جای تبریک و افتخار دارد.

شهاب‌الدین بی‌مقدار، نماینده مردم تبریز نیز با بیان این‌که رسالت رسانه‌ها بازتابی از انتقال رویدادها است، اظهار کرد: اگر مشکلی در جامعه مطرح می‌شود، باید سعی شود که در کنار آن، رسانه‌ها راه‌هایی برای رفع آن مشکل ارائه دهند؛ متاسفانه در مقابل ۱۰۰ انتقاد یک راه‌حلی از سوی رسانه‌ها ارائه نمی‌شود.

وی ادامه داد: اگر رسانه‌ها فقط مشکل را در نظر بگیرند و راهکاری ارائه ندهند، ناامیدی در جامعه رواج پیدا می‌کند.

سونیا اندیش، نائب رئیس شورای اسلامی تبریز نیز در این مراسم، ضمن تبریک روز دانشجو و بیستمین سالروز تاسیس خبرگزاری ایسنا، اظهار کرد: امیدوارم همواره قدر منزلت و شان دانشجویان که چشم و امید جامعه هستند را بدانیم و زمینه را برای رشد و توسعه دانشجویان فراهم کنیم.

وی با بیان این‌که بی شک مدیریت و مسئولیت یک خبرگزاری کار بسیار سختی است، افزود: وظیفه‌ی خبرگزاری ایسنا در دوران مختلف، شرایط فعلی و کش و قوس‌های سیاسی و فرهنگی بسیار سخت بوده و عوامل این خبرگزاری همواره برای انعکاس اخبار زحمات زیادی می‌کشند.

اندیش بیان کرد: خبرگزاری ایسنا یکی از شاخص‌ترین خبرگزاری‌ها است که همواره سعی کرده با شفاف سازی و بدون جناح بندی خاص، خبرها را انعکاس دهد.

دكتر جعفر محسنی، رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی، نیز با اشاره به این‌که حضور و فعالیت دانشجویان، شاکله‌ی اصلی این خبرگزاری معتبر است، اظهار کرد: این روز عزیز را به دانشجویانی که بدون هیچ چشم‌داشت و انتظاری تلاش و فعالیت می‌کنند تبریك مي گويم.

وی با بیان این‌که خبرگزاری ایسنا در انجام رسالت خود طي سالهاي گذشته با جدیت و صداقت تلاش کرده است و امسال شاهد برگزاری بیستمین سالگرد تاسیس این خبرگزاری هستیم، گفت: اطلاع‌رسانی درست در جامعه و همچنین واکاوی ضعف‌ها و بیان نقاط قوت از جمله رسالت‌های یک رسانه بوده و همچنین رسانه‌ها در راستای حل مسایل فرهنگی جامعه نیز نقش موثری بر عهده دارند.

محسنی در پایان اظهار امیدواری کرد؛ تمامی رسانه‌ها و به ویژه خبرگزاری ایسنا که مورد وثوق مردم و مسئولان است در راستای انجام رسالت‌های خود نقش موثر و فعالی را ایفا کنند.

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت

دی ان ان