Menu
27

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی، رباب نوروزی، رئیس مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی تبریز گفت: این مرکز در راستای حمایت از طرح‌های فناورانه و محصولات و تولیدات مهارتی دانشجویان و جهت معرفی فعالیت‌های مهارتی و اشتغال محور این مرکز با حضور فعال گروه‌های مختلف مهارتی و فنی در نمایشگاه اشتغال و کارآفرینی گوشه‌ای از فعالیت‌های مرکز را به نمایش گذاشته است.

وی  اظهار کرد: مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی با 20 سال سابقه فعالیت آموزشی فنی و مهارتی به عنوان یکی از اولین مراکز تاسیس شده دانشگاه جامع در استان، در راستای تحقق اهداف دانشگاه نسل سوم و کارآفرین با توسعه رشته های فنی و مهارتی مرتبط با نیاز بازار کار، و توانمند سازی دانشجویان و اساتید در جهت توسعه مهارتهای شغلی و حرفه ای همسو با افزایش دانش و نگرش دانشجویان و اساتید مرکز برای توسعه اشتغال و کارآفرینی فعالیت می‌کند.

نوروزی افزود:  با توجه به تحولات ملی و بین المللی و گذر از جامعه صنعتی به جامعه دانشی الگوهای آموزشی و پژوهشی نیز در جامعه باید متحول شده و مهارت‌ها و توانایی های جامعه دانشگاهی ( دانشجویان ، اساتید ، مدیران ، کارکنان ) در راستای نوآوری و کارآفرینی ارتقاء یابد .

رئیس مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی تبریز ادامه داد: برای اینکه دانشگاه‌ها به مثابه عاملان تغییر و نوآوری ، چراغ هدایت توسعه جامعه را به پیش ببرند باید کارآفرینانه عمل کنند. ظهور کسب و کارهای با فناوری های نوین از مشخصات اقتصاد دانش محور است. این کسب و کارها در ایجاد و توسعه خوشه های صنعتی  با فناوری سطح بالا در ایجاد فرصت های شغلی نقش اساسی دارد .

  نوروزی اظهار کرد: با توجه به اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان یک دانشگاه کارآفرین و نسل سوم در جامعه مطرح است،  باید نقش دانشگاهی خود در ایجاد فرهنگ کارآفرینی دربین دانشجویان و اساتید ، تجاری سازی دانش، فرآیند انتقال و تبدیل فناوری ، ارتباط نزدیکتر با صنعت و جامعه ، اشتغال و توسعه معارتهای دانش آموختگان و آماده سازی آنها برای بازار های جهانی ، را به خوبی ایفا کند.

وی گفت: در این راستا مرکز علمی –کاربردی جهاددانشگاهی، برای حمایت از ایده‌ها و طرح‌های دانشجویان و فارغ التحصیلان مراکز نوآوری و شکوفایی را در کنار این مرکز راه اندازی کرده است. ارائه فضای فیزیکی برای تیم های صاحب ایده و آموزش و مشاوره برای راه اندازی کسب و کار، تجاری سازی ایده ها، جذب سرمایه گذار و تسهیلات بانکی برای ایجاد شرکت های دانش بنیان از ماموریت های این مرکز است.

وی افزود: توسعه کسب و کارهای اینترنتی  نرم افزارها و اپلیکشن‌ها، حمایت از طرحهای حوزه انرژی های تجدید پذیر، طرح‌های حوزه معماری و ساختمان، فرهنگ و هنر، صنایع و مدیریت توسعه و جامعه شناسی در برنامه کار مراکز نوآوری وابسته به این مرکز می باشد.

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت

دی ان ان