Menu
10
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: با تشکیل جهاددانشگاهی، جهادی علمی در بطن دانشگاه‌ها و حوزه علمی کشور ایجاد شد و اگر امروز در بخش‌های مختلف علمی و فناوری شاهد تحولات و پیشرفت‌هایی هستیم بخشی از آن مرهون تلاش‌های جهاددانشگاهی است. 
  
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی، محمد اسماعیل سعیدی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به فرارسیدن 16 مرداد، سالروز تاسیس جهاددانشگاهی، با تاکید بر این‌که سنگ بنای جهاد دانشگاهی در راستای جهاد در حوزه علمی کشور گذاشته شده است، افزود: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، عقب ماندگی بسیاری گریبان حوزه علمی کشور را گرفته بود و نیاز به انقلاب در این رابطه داشتیم از این رو جهاددانشگاهی در راستای جهاد علمی ایجاد شد. 
  
وی با اشاره به پتانسیل‌های موجود در جهادانشگاهی، اظهار کرد: جهاددانشگاهی تشکیل شد تا حرکتی جهادی در بخش علمی و دانشگاه‌های کشور اتفاق افتاده و موانع نیز با حرکت جهادی رفع شود و همچنین نیروهای مستعد شناسایی و حمایت شوند. 
  
وی خاطرنشان کرد: اکنون در حوزه نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی و همچنین فعالیت‌های انجام شده در موسسه رویان و یا علوم دیگر پیشرفت‌های خوبی داریم و در برخی از حوزه‌ها رتبه‌ی کشور به رتبه هفتم یا دهم جهان ارتقا یافته که بخش عمده‌ی این پیشرفت‌ها را میدون جهاد دانشگاهی هستیم. 
  
سعیدی ایجاد جهاد دانشگاهی را حرکتی موثر، جهادی، علمی و انقلابی دانست و گفت: بعد از تشکیل این نهاد، تعدادی از جوانان مومن، متدین، علاقه‌مند و متخصص پای کار آمده و در جهاددانشگاهی منشا خیر و برکت شدند.

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت

دی ان ان