مراسم بزرگداشت شهید سپهبد قاسم سلیمانی در جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی برگزار شد

۲۲ دی ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۳ کد : ۱۵۰۳۸ تاپ خبر عمومی
آیین بزرگداشت شهید سپهبد قاسم سلیمانی با حضور رئیس مرکز اندیشه ورزی و راهبردی سپاه عاشورا در سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی برگزار شد.
مراسم بزرگداشت شهید سپهبد قاسم سلیمانی در جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی آیین بزرگداشت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با حضور دکتر مسلم اورنگی رئیس مرکز اندیشه ورزی و راهبردی سپاه عاشورا و دکتر جعفر محسنی رئیس سازمان جهاددانشگاهی استان روز شنبه 21 دیماه در سالن اجتماعات سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی برگزار شد.

دکتر مسلم اورنگی، رئیس سازمان بسیج فرهنگیان آذربایجان شرقی در این مراسم با تاکید بر اینکه خون پاک سردار سلیمانی انقلاب را بیمه کرد، گفت: خون پاک شهدا عامل رویش بوده و هر قطره خون این شهدا باعث رویش‌های جدید در انقلاب اسلامی شده و دعاهای خانواده‌های شهدا باعث تداوم انقلاب می‌شود.

وی، اظهار کرد: ترور سردار سلیمانی و همراهانش یک پیام راهبردی داشته و قطعا به حضور استکبار جهانی به ویژه آمریکا در منطقه پایان می‌دهد.

اورنگی، ادامه داد: اقدام جنایتکاران در به شهادت رساندن سردار سلیمانی موجب شکل گیری جوشش انقلابی در منطقه شده و آمریکایی‌ها با این اقدام، خود را به چاهی انداخته‌اند که خارج شدن از آن برایشان ممکن نیست.

رئیس مرکز اندیشه ورزی و راهبردی سپاه عاشورا،  گفت: طبق اعتراف هیلاری کلینتون، جریان خبیث داعش ساخته دست آمریکا بود، جریان داعش جریان ساده‌ای نبوده بلکه یک جریان فرا کشوری بود. این جریان، در سال 94 نصف کشور سوریه و بخش‌هایی از لیبی را به تصرف خود در آورده و مانند غده سرطانی به سرعت در حال گسترش بود و تا 20 کیلومتری مرز ایران نیز رسیده بود، اما هوشمندی و درایت رهبر معظم انقلاب و سردار سلیمانی و جانفشانی‌های مدافعان حرم موجب نابودی آن‌ها شد.

اورنگی با تاکید بر این‌که بعد از رحلت حضرت امام خمینی (ره)، شهادت سردار سلیمانی شاید بزرگترین ضایعه دردناک برای نظام و انقلاب اسلامی ورهبر معظم انقلاب بوده است، گفت: هم حیات و هم شهادت سردار سلیمانی برای انقلاب اسلامی برکت بوده و است. شهادت درجه بزرگی است ولی نبود چنین بزرگمردی ضایعه دردناکی بوده و دنیای استکبار انتقام سختی را خواهد دید.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان آذربایجان شرقی با بیان اینکه در شان این مجاهد عالی نبود که همانند مردم عادی از دنیا برود، ادامه داد: شهید سپهبد سلیمانی، مالک اشتر زمان بود، در آیین تشییع پیکر این شهید میزان ناراحتی علی زمان و رهبر و مولایمان را دیدیم، مقامی که شهدا به آن نائل شده‌اند مقام والایی بوده و این وعده خداوند است که به هر کسی که در مسیر حق قرار گیرد عزت می‌دهد.

اورنگی، گفت: سیل جمعیت تبریز بعد از نماز جمعه را دنیا دید، مردم با گرایش‌های مختلف همگی رخت سیاه برتن کرده و به میدان آمده بودند، حضور مردم تبریز در این راهپیمایی چنان با عظمت بود که رهبر معظم انقلاب در دیدار با خانواده سپهبد شهید قاسم سلیمانی به آن اشاره کردند. مردم تبریز در جریان پیروزی انقلاب اسلامی، دوران هشت سال دفاع مقدس و حماسه‌های مختلف، همواره پیشگام بودند و درود بر این شعور مردم آذربایجان.

رئیس مرکز اندیشه ورزی و راهبردی سپاه عاشورا گفت: شهدا زنده و دعاگوی انقلاب هستند و این انقلاب را هدایت می‌کنند و پیامی که به ما داده اند این است که ولی زمان را بهتر بشناسیم و ذوب در خط ولایت باشیم.

دکتر جعفر محسنی، رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی نیز در این مراسم  گفت: وجود سردار سلیمانی در زمانی که در قید حیات بودند مایه خیر و برکت برای مردم بود و شهادتش نیز موجب ایجاد اتحاد در کل منطقه و میان مسلمانان شد.

وی اظهار کرد: شهید سپهبد سلیمانی بیشتر از سردار سلیمانی برای دشمنان اسلام و استکبار جهانی خطرناک است، سردار سلیمانی کابوسی برای استکبار جهانی بوده و به تنهایی حریف دشمن بود، لذا آمریکا باید این موضوع را بفهمد و بداند چه اشتباه بزرگی مرتکب شده است.

دکتر محسنی، گفت: آمریکا با ترور سردار سلیمانی به جهانیان ثابت کرد که سردمدار تروریسم دولتی بوده و تمامی شعارهایی که می‌دهد دروغ است.

وی با تاکید بر اینکه سردار سلیمانی همیشه آماده شهادت بود، گفت: شهادت برایش آرمان بود، هرچند فقدان ایشان ضایعه بزرگی برای ماست.

محسنی تاکید کرد: انسان‌ها در طول زندگی به افرادی مدیون می‌شوند و گاهی دینی برای همیشه بر گردن آن‌ها می‌ماند، دین سردار سلیمانی نیز تا ابد برگردن همه ما باقی می‌ماند.

وی با اشاره به جایگاه والای سردار سلیمانی در معادلات بین المللی، اظهار کرد: ما باید همیشه قدردان سپهبد شهید سردار سلیمانی باشیم و یاد و خاطره ایشان را گرامی بداریم و در عمل با ادامه راه شهدا، قدردانشان باشیم.

رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی  با بیان این‌که شهدا رفته‌اند که ما با آرامش به آرمان‌های انقلاب دست پیدا کنیم، افزود: وظیفه ما قشر دانشگاهی در قبال خون‌های پاک ریخته شده، سنگین است.

آیین بزرگداشت شهید سپهبد قاسم سلیمانی روز سه شنبه با حضور اعضای سازمان جهاددانشگاهی استان برگزار شد، این آیین با سخنرانی "مسلم اورنگی" رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان و رئیس مرکز اندیشه ورزی و راهبردی سپاه عاشورا وهمچنین مداحی و عزاداری همراه بود.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی شهید حاج قاسم سلیمانی


نظر شما :