ایجاد خبرگزاری ایکنا و ایسنا از مهم‌ترین دستاوردهای جهاددانشگاهی است

۰۸ مرداد ۱۳۹۹ | ۰۹:۰۱ کد : ۲۰۹۳۱ تاپ خبر عمومی
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی، با بیان این‌که نهاد انقلابی جهاد دانشگاهی توانسته تاثیرات مهم خود را در همان اوایل انقلاب فرهنگی بر دانشگاه‌ها بگذارد، اظهار کرد: در این راستا اقدامات خوبی هم‌چون ایجاد مرکز درمان ناباروری، مرکز تخصصی انرژی‌های نو، پژوهشکده توسعه و برنامه ریزی و خبرگزاری‌های ایکنا و ایسنا جزو کارهای مهم این نهاد است.
ایجاد خبرگزاری ایکنا و ایسنا از مهم‌ترین دستاوردهای جهاددانشگاهی است

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی، دکتر فرزان قالیچی، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان، با اشاره به فرارسیدن ۱۶ مرداد سالروز تاسیس جهاددانشگاهی اظهار کرد: در اردیبهشت سال ۵۹ بنده مدرک دیپلم را دریافت کردم که این امر همزمان با وقوع انقلاب اسلامی فرهنگی اتفاق افتاد، محیط دانشگاه‌ها با نفوذ انواع گروه‌های چپ و منافقین در سمت خلاف مسائل انقلابی آن دوران حرکت می‌کرد، از این رو دانشگاه‌ها تعطیل شد.

وی ادامه داد: در راستای پاکسازی محیط و دمیدن خون تازه به دانشگاه‌ها متناسب با جهت گیری انقلاب، در ۱۶ مرداد سال ۵۹، نهاد انقلابی جهاددانشگاهی تاسیس شد و بنده نیز جزو اولین ورودی‌های دانشگاه بعد از انقلاب بودم.

دکتر قالیچی، افزود: فعالیت این نهاد انقلابی از همان اوایل دانشگاه گسترده بوده و بنده نیز در انواع کارهای این نهاد که اغلب هم فرهنگی بودند، با جهاد دانشگاهی آشنایی یافتم و همکاری‌های کوتاه مدتی نیز با هم داشتیم.در دوران دانشجویی همکاریم با جهاد دانشگاهی فقط در اقدامات فرهنگی بود و اکنون هم با توجه به تاسیس مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی تبریز با این سازمان همکاری می‌کنیم.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان‌شرقی، با بیان این‌که نهاد انقلابی جهاد دانشگاهی توانسته تاثیرات مهم خود را در همان اوایل انقلاب فرهنگی بر دانشگاه‌ها بگذارد، اظهار کرد: در این راستا اقدامات خوبی هم‌چون ایجاد مرکز درمان ناباروری، مرکز تخصصی انرژی‌های نو، پژوهشکده توسعه و برنامه ریزی و خبرگزاری‌های ایکنا و ایسنا جزو کارهای مهم این نهاد است.

وی در مقایسه فعالیت نهادهای انقلابی چون جهاددانشگاهی، جهاد سازندگی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مقایسه با سایر سازمان‌ها و نهادهای کشور، گفت: با توجه به وجود فرهنگ و روحیه جهادی، سازمان‌های انقلابی همیشه رویکردهای عملیاتی در مسائل مختلف کشور دارند اما با این حال نتوانستند انتظارات را به طور کامل برآورده کنند.

رئیس دانشگاه چامع علمی کاربردی آذربایجان‌شرقی متذکر شد: در هر مسیری که با تفکر انقلابی و جهادی وارد کار شویم، موفق خواهیم شد، در بعضی از اتفاقاتی که در کشور به خصوص در سال‌های اخیر اتفاق افتاده اگر موفقیتی در زمینه امنیتی و دفاعی حاصل شده، در سایه جوانان جهادی این کشور بوده است.

وی افزود: اگر از نهادهای جهادی با عناوین و عملکرد انقلابی دور شویم و به سایر سازمان‌ها روی آوریم، قطعاً موفقیتی نخواهیم داشت، از این رو امیدواریم به همت مسئولان جهاددانشگاهی استان و کشور با دمیدن روحیه جهادی در بدنه این سازمان شاهد شکوفایی بیش از پیش این نهاد انقلابی باشیم.

دکتر قالیچی، متذکر شد: کشور به فعالیت و کار نیاز دارد و ما هرچقدر در این راستا فعالیتی داشته باشیم باز هم کم است، جهاددانشگاهی نیز می‌تواند در حوزه‌های مختلف به خصوص فرهنگی و دانشگاهی اقدامات خوبی را انجام دهد.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی چهلیمن سالگرد تاسیس جهاددانشگاهی دکتر قالیچی آذربایجان شرقی


نظر شما :