طرح «دانشجومعلم قرآن» در آذربایجان‌شرقی برگزار می‌شود

۱۹ آذر ۱۳۹۹ | ۰۸:۵۸ کد : ۲۵۴۸۹ تاپ خبر فرهنگی
معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان‌شرقی از برگزاری چهارمین دوره طرح هماهنگ «دانشجومعلم قرآن کریم» در استان خبر داد و گفت: در راستای اجرای طرح‌های هماهنگ قرآنی سال ۹۹، این طرح همزمان با ۱۴ استان کشور، در آذربایجان‌شرقی نیز اجرا می‌شود.
طرح «دانشجومعلم قرآن» در آذربایجان‌شرقی برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی، احد حاجی‌بلند، معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی استان، از برگزاری چهارمین دوره طرح هماهنگ «دانشجومعلم قرآن کریم» در استان خبر داد و گفت: در راستای اجرای طرح‌های هماهنگ قرآنی سال ۹۹، چهارمین دوره این طرح، همزمان با ۱۴ استان کشور، در آذربایجان‌شرقی نیز اجرا می‌شود.

وی افزود: از جمله اهداف اجرای این طرح می‌توان به تربیت مربی آموزش قرآن کریم، گسترش و توسعه معرفت و فرهنگ قرآنی میان دانشجویان، شناسایی استعدادهای بالقوه قرآنی دانشجویان در سطح کشور و استفاده از روحیه پویا و شاداب جوانان دانشجو برای انتشار فرهنگ قرآنی در کشور اشاره کرد.

حاجی بلند، گفت: تحقق اهداف منشور توسعه فرهنگ قرآنی به‌عنوان بالاترین سند فعالیت‌های قرآنی کشور نیز از جمله اهداف اجرای این طرح است.

معاون فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی، با بیان این‌که محتوای آموزشی دوره، روش و فنون تدریس پیشرفته، انگیزش و راهبردهای تدریس، آموزش مفاهیم، قرآن و زندگی و آشنایی با علوم قرآن است، افزود: دانشجویان علاقه‌مند به حوزه آموزش قرآن به مدت ۸۰ ساعت در سامانه معاونت آموزشی جهاددانشگاهی (امجد) با حضور اساتید برجسته کشوری دوره را می‌گذرانند و در پایان در صورت دریافت حد نصاب نمره، گواهی‌نامه پایان دوره از طرف سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور برای ایشان صادر خواهد شد.

وی با بیان اینکه دانشجویان علاقه‌مند جهت ثبت‌نام در این طرح، تا پایان دی‌ماه سال‌جاری فرصت دارند، خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه اینترنتی www.isqa.ir مراجعه کنند.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی طرح دانشجو معلم قرآن آذربایجان شرقی


نظر شما :