پیام استاندار آذربایجان‌شرقی به مناسبت شهدای ۲۷ دی‌ماه

۲۷ دی ۱۳۹۹ | ۱۲:۵۴ کد : ۲۷۰۵۲ تاپ خبر عمومی
استاندار آذربایجان‌شرقی، به مناسبت ۲۷ دی‌ماه سالروز بمباران کارگاه دانشکده فنی دانشگاه تبریز و روز شهدای جهاددانشگاهی پیامی صادر کرد.
پیام استاندار آذربایجان‌شرقی به مناسبت شهدای ۲۷ دی‌ماه

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی، محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان‌شرقی، امروز، 27 دیماه به مناسبت سالروز بمباران کارگاه دانشکده فنی دانشگاه تبریز و روز شهدای جهاددانشگاهی پیامی صادر کرد.

متن پیام به این شرح است:

دانشگاه همیشه منشاء تحولات سازنده و دانشجویان در حل مسائل جامعه پیشرو بوده‌اند،؛ این موضوع در دوران دفاع مقدس نیز به زیباترین مشکل متجلی شد و دانشگاهیان در کنار حضور در خطوط مقدم جبهه در کسوت رزمندگان و فرماندهان، بخش اعظم پشتیبانی فنی و مهندسی جنگ را نیز بر عهده داشتند و تخصص خود را برای تامین نیازهای رزمندگان به کار می‌بستند.

از جمله طلایه‌داران حرکت خودکفایی در عرصه دفاعی، جمعی از دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تبریز با حمایت جهاد دانشگاهی بودند که در تامین نیاز رزمندگان تلاش می‌کردند؛ عظمت و بزرگی کار آنان موجب شد که دشمن کوردل محل کارگاه این حرکت افتخارآمیز را بمباران و ۲۲ تن از بهترین دانشجویان و قهرمانان عرصه علمی را به شهادت برساند.

عطر وجود این شهیدان گران‌قدر برای همیشه در فضای دانشگاه تبریز، مشهدالشهدای دانشگاه‌های ایران، ماندگار شده و راه مقدس و متعالی آنان توسط جوانان دانشمند و متخصص این دانشگاه ادامه دارد.

اینجانب یاد و خاطره شهدای دانشجو، شهیدان جهاد دانشگاهی بویژه شهدای بمباران دانشکده فنی دانشگاه تبریز را گرامی می‌دارم و از صبر و استقامت خانواده‌های آنان قدردانی می‌کنم.

دکتر محمدرضاپورمحمدی
استاندار آذربایجان شرقی

کلید واژه ها: محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی شهدای 27 دی


نظر شما :