نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی

امام خمینی(ره) افکار مسلمانان جهان را بیدار کرد

۱۲ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۳ کد : ۳۱۵۹۲ تاپ خبر عمومی
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که امام خمینی(ره) افکار مسلمانان جهان را بیدار کرد، گفت: امام خمینی(ره) حاج قاسم سلیمانی‌ها را تربیت کرد.
امام خمینی(ره) افکار مسلمانان جهان را بیدار کرد

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه تبریز، روز چهارشنبه، ۱۲ خردادماه در مراسم گرامیداشت سالروز ارتحال امام خمینی(ره) در مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی استان با بیان اینکه امام خمینی(ره) افکارمسلمانان جهان را بیدار کرد، گفت: امام خمینی(ره) حاج قاسم سلیمانی‌ها را تربیت کرد.

وی اظهار کرد: امام خمینی (ره) تدبیری در ارتباط با اعلام روز قدس اندیشیدند که اکنون تاثیر این اعلام، در جهان پدیدار است، ایشان روز قدس را روزی اعلام کردند که در آن باید مردم علیه اسرائیل شعار دهند و از ملت فلسطین حمایت کنند اما این اعلام، روز به روز جهانی‌تر و به روز جهانی قدس تبدیل شد.

آل‌هاشم افزود: روز جهانی قدس علاوه بر این‌که در کشورهای اسلامی عظمت پیدا کرد، اکنون نیز در سراسر جهان حتی در کشورهای غیر اسلامی نیز شاهد بلند شدن فریاد «مرگ بر اسرائیل» هستیم، این حکایت، نشان از دور اندیشی امام راحل در رابطه با مسائل خارجی است.

امام جمعه تبریز، با بیان این‌که هیمنه‌ بیش از ۶۰ ساله‌ اسرائیل در جنگ ۳۳ روزه‌ با حزب الله شکست، ادامه داد: حزب الله در جنگ ۳۳ روزه‌ با اسرائیل، با جمعیت چهار هزار نفری در مقابل ارتش قوی اسرائیل ایستاد و آن‌ها را شکست داد.

وی بیان کرد: دو هفته قبل نیز اسرائیل دوباره جنگی علیه مردم غزه آغاز کرد اما با توجه به هجمه‌ عظیمی که از جهان اسلام علیه اسرائیل غاضب وارد شد، نتانیاهو مجبور به عقب نشینی شد و مردم مظلوم غزه پیروز شدند، البته در این پیروزی جمهوری اسلامی ایران نیز نقش داشت.

نماینده ولی‌فقیه در استان افزود: مقام‌معظم رهبری همواره می‌فرمایند؛ هر کشوری که در مقابل اسرائیل ایستادگی کند ما به آن کشور کمک می‌کنیم، در این پیروزی‌ها چه در جریان موفقیت حزب الله لبنان و چه در سایر جنگ‌ها، نقش نظام ایران، نقش برجسته‌ای است.

آل‌هاشم با اشاره به نقش امام(ره) و رهبر معظم انقلاب در جریان ایستادگی ‌مقاومت در برابر اسرائیل غاصب، گفت: این‌ها همگی‌ مصداق روشنی از تاثیر اندیشه‌های امام(ره) بر سیاست خارجی است، موفقیت بشار اسد و کسب پیروزی با بیش از ۹۵ درصد آرا در انتخابات، نشان از پیروزی جریان مقاومت در برابر اسرائیل بود، امیدواریم در پاییز امسال نیز انتخابات خوبی در عراق برگزار شود و مردم عراق نیز به وظیفه‌ سنگین خود عمل کنند، همچنین مردم مظلوم یمن نیز در برابر سعودی‌ها به وظیفه‌ خود عمل کنند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی ادامه داد: بعد از موفقیت‌های سوریه و مقاومت، علی رغم وجود کینه‌ زیاد سعودی‌ها از نظام جمهوری اسلامی ایران، اکنون می‌بینیم عقب نشینی کرده و برای اعزام حجاج ایرانی به مکه‌ مکرمه در سال جاری اعلام آمادگی کرده است.

وی با تاکید بر لزوم افزایش هوشیاری در داخل کشور و با اشاره به انتخابات پیشرو در خردادماه، تصریح کرد: نحوه‌‎ مشارکت و حضور حداکثری در این انتخابات پرمعنی و تاثیرگذار است، برخی‌ها می‌گویند به دلیل تورم، گرانی و اشتباهات در بورس، حضور مردم در انتخابات کمرنگ می‌شود، درست است مردم ناراحت هستند و باید به آن‌ها نیز حق داد چرا که سیاست‌های اشتباه اقتصادی باعث شده تا امروز به این نقطه برسیم.

وی بیان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، تهدیدات دشمن علیه نظام بیشتر شد ولی همزمان با افزایش تهدیدات دشمن، انسجام داخلی در کشور نیز بیشتر شده است، دشمن در ۲۲ بهمن یا روز قدس همواره شایعاتی را ایجاد می‌کند تا مشارکت مردم در مراسمات کمرنگ شود در حالی که مردم آگاه این شایعات را به خوبی می‌دانند و همواره حضور و مشارکت بیشتری در صحنه دارند.

آل‌هاشم تاکید کرد: برخلاف برنامه‌ریزی دشمن، مردم عزیز کشورمان با حضور حداکثری در انتخابات خردادماه مشارکت خواهند کرد، حضور حداکثری یعنی استحکام اقتدار نظام اسلامی ایران؛ بعد از آن انتخاب اصلح را نیز باید در نظر بگیریم، امیدواریم در همین راستا ملت قهرمان ایران به وظیفه‌ی خود عمل کنند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که همزمان با سالگرد ارتحال امام راحل، سالروز آغاز رهبری مقام معظم رهبری در نظام جمهوری اسلامی ایران است، گفت: دشمنان از اولین روزهای پیروزی انقلاب برای براندازی نظام همواره تلاش و برنامه‌ریزی می‌کردند ولی موفق نمی‌شدند و به این نتیجه رسیده بودند که تا امام هست نمی‌توانند این نظام را تغییر دهند، امیداور بودند بعد از امام(ره) این نظام رفتنی است اما به حول قوه‌ الهی در کمتر از ۲۴ ساعت با انتخاب مقام معظم رهبری توسط خبرگان، دشمنان مایوس شدند.

وی افزود: بعد از گذشت ۳۲ سال از ارتحال امام(ره)، نه تنها انقلاب ما با صلابت، رهبری می‌شود، بلکه جهان اسلام امروز نیز توسط مقام معظم رهبری، هدایت می‌شود.

گفتنی است، در این مراسم همچنین کتاب «تاثیر اندیشه‌های امام خمینی(ره) بر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران»رونمایی شد.

کلید واژه ها: امام خمینی لنقلاب اسلامی نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی


نظر شما :