آغاز به کار واحد تخصصی مراقبت از زخم‌های حاد و مزمن در جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی

۱۵ تیر ۱۴۰۰ | ۱۱:۲۶ کد : ۳۳۰۰۱ پژوهشی تاپ خبر
تعداد بازدید:۳۹۲
مدیر کلنیک طب پیشگیری و ارتقای سلامت جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی گفت: با هدف ارتقای خدمات بهداشتی درمانی و در راستای گسترش خدمات در دوران کرونا واحد تخصصی مراقبت از زخم های حاد و مزمن در این سازمان راه‌اندازی و آغاز به کار کرد.
آغاز به کار واحد تخصصی مراقبت از زخم‌های حاد و مزمن در جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجانشرقی، دکتر الهه بایبوردی، مدیر کلنیک طب پیشگیری و ارتقای سلامت جهاددانشگاهی استان روز چهارشنبه، 15 تیرماه در جمع خبرنگاران، افزود: این واحد به عنوان یکی از بخش‌های زیرمجموعه کلینیک طب پیشگیری و ارتقای سلامت راهاندازی شده و با همکاری پزشکان مجرب و کارشناسان خبره در حوزه درمان و ترمیم زخم های دیابتی، زخم بستر، زخم های عروقی و پیشگیری از قطع عضو به ارائه خدمات می پردازد.

وی ادامه داد: در این واحد زخم بیمار توسط پزشک متخصص معاینه شده و پس از انجام آزمایشات و تصویربرداری های لازم برنامه درمانی برای بیمار تدوین می گردد.

بایبوردی تاکید کرد: تیم مراقبت از زخم کلینیک طب پیشگیری و ارتقای سلامت جهاددانشگاهی با هدف پیشگیری از قطع عضو و حفظ استقلال فرد در زخم های دیابتی و عروقی و پیشگیری از ایجاد عفونت در بستر زخم های مزمن سعی در بهبود  زخم ها نموده و آموزش‌های لازم را در این زمینه به بیماران ارائه می‌دهد.

مدیر کلنیک طب پیشگیری و ارتقای سلامت جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی، خاطرنشان کرد: کلیه پانسمان‌های نوین و روش‌های پیشرفته درمان زخم در این واحد انجام شده و کلیه خدمات لازم برای پیشگیری از ایجاد زخم های حاد و مزمن از قبیل بهبود تغذیه، ترک سیگار، مدیریت درد و بهبود خون رسانی توسط پزشکان متخصص به بیماران ارائه می‌گردد.

text to speech icon

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی مراقبت از زخم های حاد و مزمن کلنیک طب پیشگیری


( ۱ )

نظر شما :