اعطای تندیس فداکاری به خانواده های شهدای سلامت آذربایجان شرقی

۱۰ مهر ۱۴۰۰ | ۱۴:۳۱ کد : ۳۶۳۵۹ تاپ خبر فرهنگی
مراسم تجلیل از خانواده های شهدای مدافع سلامت آذربایجان شرقی با حضور دکتر روح الله متفکر آزاد، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، دکتر جعفر محسنی، رئیس سازمان جهاددانشگاهی استان روز شنبه، ۱۰ مهرماه در محل سالن کنفرانس مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی برگزار شد.
اعطای تندیس فداکاری به خانواده های شهدای سلامت آذربایجان شرقی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی دکتر روح اله متفکر آزاد، نماینده مردم تبریز، اذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در مراسم تجلیل از خانواده‌های شهدای مدافع سلامت، ضمن قدردانی از جهاددانشگاهی استان به دلیل در برگزاری این مراسم، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی در کنار سایر نهادها مانند کمیته امداد، جهاد سازندگی و ... که با دستور امام خمینی(ره) تاسیس شد، مایه‌ خیر و برکت برای کشور بوده و ساختارهای لازم برای مدیریت کنش‌های مختلف را مدیریت می‌کند.

وی جهاد دانشگاهی را مصداق بارز «ما می‌توانیم» دانست و ادامه داد: در دوران دفاع مقدس بعضی افراد با داشتن استدلال‌های بنی صدری معتقد بودند نمی‌شود جنگ را ادامه داد اما بعد از جا افتادن تفکر امام(ره) و راه اندازی بسیج مردمی، معادلات جنگ نیز عوض شد و جهاددانشگاهی نیز یکی از نهادهایی است که همواره بر مبنای نگاه مکتبی به منزله‌ راه میان‌بر در مسیر پیسرفت خروج از بروکراسی‌های مرسوم بوده است.

متفکر آزاد، تاثیر کارهای جهادی در روحیه جامعه را غیرقابل انکار دانست و افزود: شاید در بعضی از موارد جمع‌بندی شود که انجام بعضی از کارها لازم نباشد اما همین کارها در حرکت دادن جامعه و ایجاد روحیه و امید بسیار موثر است؛ همانطور که در اوایل شیوع کرونا جوانان بسیجی معابر را ضدعفونی کردند اما بعدها مشخص شد که این ویروس از سطوح منتقل نمی‌شود اما همان حرکت جهادی بسیجیان روحیه‌ی ایستادگی در برابر کرونا را به جامعه منتقل کرد.

وی با اشاره به از جان‌گذشتگی‌‎های کادر درمان در جبهه مقابله با کرونا تاکید کرد: مدافعان سلامت با فداکاری‌های خود به جامعه پیام دادند که می‌توانند در راه حفظ سلامتی دیگران، از جان خود نیز بگذرند که این کار بسیار بزرگی است، چرا که نزدیک‌ترین افراد بیماران کرونایی نیز نمی‌توانند در کنار بیماران حاضر شوند اما کادر درمان بدون هیچ ترسی بیماران را مداوا کرده و به آنها روحیه می‌دهند.

عضو هیأت رئیسه‌ مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: روحیه‌ فداکاری، ایثار، جوانمردی و حرّیت کادر درمان چیز کمی نیست و تجلیل از خانواده‌های شهدای مدافع سلامت به معنی باز نگه داشتن این مسیر است اما متاسفانه عده‌ای القاء می‌کنند که تجلیل از شهدا در سایر کشورها انجام نمی‌شود، در حالیکه در تمامی کشورهای دنیا از مقام شهدای آن کشور تجلیل می‌شود.

وی ادامه داد: تدبیر نامگذاری عنوان مدافعان سلامت از سوی رهبر معظم انقلاب کار بسیار ارزشمندی بود و امیدواریم دیگر شاهد از دست دادن جان هیچ انسانی نباشیم و با از بین رفتن این ویروس منحوس شاهد بازگشت جوامع به زندگی عادی شویم.

متفکرآزاد گفت: در کنار جانفشانی‌های مدافعان سلامت که عاشقانه وارد این خط مقدم شده‌اند، اگر یک یاعلی دیگری بگوییم، بحث قرنطینه و منع آمد و شد به سمت فرد محوری پیش خواهد رفت و از خداوند می‌خواهیم اگر این ویروس ساخته‌ دست انسان ها باشد، همه‌ کسانی را که عاملان جنایت علیه بشریت هستند، رسوا کند و در این گونه موارد است که به ارزش جمله شهید مطهری که گفته بودند « علم سرعت می‌بخشد، ایمان جهت» پی‌ می‎بریم.

نماینده مردم تبریز در مجلس یازدهم، در بخش پایانی سخنان خود بر لزوم بازگشایی مراکز آموزشی، دانشگاهی و مدارس تاکید کرد و افزود: امیدواریم با ریشه کن شدن این ویروس و عادی شدن روال زندگی مردم شاهد بازگشایی مراکز آموزشی نیز باشیم چراکه آموزش مجازی صرفا برای عدم تعطیلی است و کیفیت آموزش در این  مدت آسیب زیادی دیده است.

دکتر جعفر محسنی، رئیس سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی نیز در این مراسم گفت: وظیفه‌ ما است از خانواده‌های شهدای مدافع سلامت که با داشتن روحیه‌ ایثار و فداکاری جان خود را فدای انسان‌های دیگر کردند، تجلیل کنیم.

وی اظهار کرد: از آغازین روزهای جنگ تحمیلی کادر درمان همراه و همسنگر رزمندگان در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل بوده و امروز سربازان خط مقدم جبهه دفاع از سلامت مردم هستند؛ بر اساس تصمیم شورای عالی اعطای تندیس فداکاری، جهاددانشگاهی متولی تجلیل از خانواده های شهدای مدافع سلامت است .

محسنی، ادامه داد: با توجه به فرارسیدن هفته دفاع مقدس، تصمیم  بر این شد که این مراسم در ایام گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار شود، چرا که مدافعان سلامت که هم‌اکنون در خط مقدم جبهه‌ سلامت حضور دارند، در زمان دفاع مقدس نیز در کنار رزمندگان اسلام حاضر بودند.

رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی، با بیان اینکه کادر درمان ساعت ها و با اشراف به خطرات بیماری، عاشقانه در کنار بیماران کرونایی حاضر می‌شوند، افزود: وظیفه‌ ما است از خانواده‌های شهدای مدافع سلامت که با داشتن روحیه‌ی ایثار و فداکاری جان خود را فدای انسان‌های دیگر کردند، تجلیل کنیم.

در پایان این مراسم با اهدای لوح یادبود از خانواده‌های شهدای مدافع سلامت تجلیل به عمل آمد.

کلید واژه ها: شهدای مدافع سلامت تندیس فداکاری جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی


نظر شما :