عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی:

جهاددانشگاهی مصداق بارز «ما می‌توانیم» است

۱۱ مهر ۱۴۰۰ | ۱۴:۵۴ کد : ۳۶۴۱۳ تاپ خبر عمومی
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، جهاددانشگاهی را مصداق بارز «ما می‌توانیم» دانست و ادامه داد: در دوران دفاع مقدس بعضی افراد با داشتن استدلال‌های بنی صدری معتقد بودند نمی‌شود جنگ را ادامه داد اما بعد از جا افتادن تفکر امام(ره) و راه‌اندازی بسیج مردمی، معادلات جنگ نیز عوض شد و جهاددانشگاهی نیز یکی از نهادهایی است که همواره بر مبنای نگاه مکتبی به منزله‌ راه میان‌بر در مسیر پیسرفت خروج از بروکراسی‌های مرسوم بوده است.
جهاددانشگاهی مصداق بارز «ما می‌توانیم» است

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی، دکتر روح الله متفکر آزاد، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، روز شنبه، ۱۰ مهرماه، در مراسم تجلیل و اعطای تندیس فداکاری به خانواده‌های شهدای مدافع سلامت استان ضمن قدردانی از جهاددانشگاهی به دلیل در برگزاری این مراسم، اظهار کرد: جهاددانشگاهی در کنار سایر نهادها مانند کمیته امداد، جهادسازندگی و غیره که با دستور امام خمینی(ره) تأسیس شد، مایه‌ خیر و برکت برای کشور بوده و ساختارهای لازم برای مدیریت کنش‌های مختلف را مدیریت می‌کند.

وی جهاددانشگاهی را مصداق بارز «ما می‌توانیم» دانست و ادامه داد: در دوران دفاع مقدس بعضی افراد با داشتن استدلال‌های بنی صدری معتقد بودند نمی‌شود جنگ را ادامه داد اما بعد از جا افتادن تفکر امام(ره) و راه‌اندازی بسیج مردمی، معادلات جنگ نیز عوض شد و جهاددانشگاهی نیز یکی از نهادهایی است که همواره بر مبنای نگاه مکتبی به منزله‌ راه میان‌بر در مسیر پیسرفت خروج از بروکراسی‌های مرسوم بوده است.

متفکر آزاد گفت: بر اساس تحلیل‌های اقتصادی، میانگین رشد اقتصادی در طول هشت سال گذشته صفر بوده و اگر دولت سیزدهم قصد بازگرداندن وضعیت جیب مردم به سال‎‌های ۹۰ و ۹۱ را داشته باشد، باید به مدت شش سال کشور را با نرخ رشد اقتصادی ۸ درصد اداره کند که شاید در ظاهر کاری غیرممکن به نظر برسد اما با توجه به اراده‌ فعلی مردم، دولت و مجلس و تجربه‌ موفقی که از کار جهادی دیده‌ایم، می‌توان به عزت گذشته برگشته و از حالت فشل بودن خارج شویم و معتقد هستیم که خداوند نیز برکت این تفکر را عطا خواهد کرد.

این نماینده مجلس یازدهم، با قدردانی از عملکرد دولت سیزدهم در بحث مقابله با کرونا نیز متذکر شد: در دو ماه گذشته مشخص شد که اگر اراده شود می‌توانیم اقدامات خوبی را انجام دهیم، همانطور که در بحث واکسن نیز شاهد این موضوع بودیم.

وی تأثیر کارهای جهادی در روحیه جامعه را غیرقابل انکار دانست و افزود: شاید در بعضی از موارد جمع‌بندی شود که انجام بعضی از کارها لازم نباشد اما همین کارها در حرکت دادن جامعه و ایجاد روحیه و امید بسیار مؤثر است؛ همانطور که در اوایل شیوع کرونا جوانان بسیجی معابر را ضدعفونی کردند اما بعدها مشخص شد که این ویروس از سطوح منتقل نمی‌شود اما همان حرکت جهادی بسیجیان روحیه‌ ایستادگی در برابر کرونا را به جامعه منتقل کرد.

وی با اشاره به از جان‌گذشتگی‌‎های کادر درمان در جبهه مقابله با کرونا تأکید کرد: مدافعان سلامت با فداکاری‌های خود به جامعه پیام دادند که می‌توانند در راه حفظ سلامتی دیگران، از جان خود نیز بگذرند که این کار بسیار بزرگی است، چرا که نزدیک‌ترین افراد بیماران کرونایی نیز نمی‌توانند در کنار بیماران حاضر شوند اما کادر درمان بدون هیچ ترسی بیماران را مداوا کرده و به آنها روحیه می‌دهند.

متفکر آزاد، بیان کرد: روحیه‌ فداکاری، ایثار، جوانمردی و حرّیت کادر درمان چیز کمی نیست و تجلیل از خانواده‌های شهدای مدافع سلامت به معنی باز نگه داشتن این مسیر است اما متأسفانه عده‌ای القاء می‌کنند که تجلیل از شهدا در سایر کشورها انجام نمی‌شود، در حالیکه در تمامی کشورهای دنیا از مقام شهدای آن کشور تجلیل می‌شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تدبیر نامگذاری عنوان مدافعان سلامت از سوی رهبر معظم انقلاب کار بسیار ارزشمندی بود و امیدواریم دیگر شاهد از دست دادن جان هیچ انسانی نباشیم و با از بین رفتن این ویروس منحوس شاهد بازگشت جوامع به زندگی عادی شویم.

متفکرآزاد گفت: در کنار جانفشانی‌های مدافعان سلامت که عاشقانه وارد این خط مقدم شده‌اند، اگر یک یاعلی دیگری بگوییم، بحث قرنطینه و منع آمد و شد به سمت فرد محوری پیش خواهد رفت و از خداوند می‌خواهیم اگر این ویروس ساخته‌ دست انسان ها باشد، همه‌ کسانی را که عاملان جنایت علیه بشریت هستند، رسوا کند و در این گونه موارد است که به ارزش جمله شهید مطهری که گفته بودند «علم سرعت می‌بخشد، ایمان جهت» پی‌ می‎بریم.

نماینده مردم تبریز، در مجلس در بخش پایانی سخنان خود بر لزوم بازگشایی مراکز آموزشی، دانشگاهی و مدارس تأکید کرد و افزود: امیدواریم با ریشه کن شدن این ویروس و عادی شدن روال زندگی مردم شاهد بازگشایی مراکز آموزشی نیز باشیم چراکه آموزش مجازی صرفا برای عدم تعطیلی است و کیفیت آموزش در این مدت آسیب بسیاری دیده است.

دکتر جعفر محسنی، رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی نیز در این مراسم اظهار کرد: از آغازین روزهای جنگ تحمیلی کادر درمان همراه و همسنگر رزمندگان در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل بوده و امروز سربازان خط مقدم جبهه دفاع از سلامت مردم هستند؛ بر اساس تصمیم شورای عالی اعطای تندیس فداکاری، جهاددانشگاهی متولی تجلیل از خانواده‌های شهدای مدافع سلامت است.

وی ادامه داد: با توجه به فرارسیدن هفته دفاع مقدس، تصمیم بر این شد که این مراسم در ایام گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار شود، چرا که مدافعان سلامت که هم‌اکنون در خط مقدم جبهه‌ی سلامت حضور دارند، در زمان دفاع مقدس نیز در کنار رزمندگان اسلام حاضر بودند.

رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی، با بیان اینکه کادر درمان ساعت‌ها و با اشراف به خطرات بیماری، عاشقانه در کنار بیماران کرونایی حاضر می‌شوند، افزود: وظیفه‌ ما است از خانواده‌های شهدای مدافع سلامت که با داشتن روحیه‌ ایثار و فداکاری جان خود را فدای انسان‌های دیگر کردند، تجلیل کنیم.

در پایان این مراسم با اهدای لوح یادبود از خانواده‌های شهدای مدافع سلامت آذربایجان‌شرقی تجلیل به عمل آمد.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی نماینده تبریز مدافعان سلامت آذربایجان شرقی


نظر شما :