رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی:

لازمه‌ حفظ انقلاب اسلامی حرکت قدرتمند در حوزه‌ فرهنگ است

۲۸ دی ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۴ کد : ۴۰۷۰۷ تاپ خبر فرهنگی
رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی با بیان اینکه مدل انقلاب اسلامی به دلیل اتکا به موضوعات دینی و مذهبی با سایر انقلاب‌ها متفاوت است، اظهار کرد: لازمه‌ حفظ انقلاب اسلامی، حفظ قدرت در تمامی حوزه‌ها به‌ویژه حوزه‌ فرهنگ است.
لازمه‌ حفظ انقلاب اسلامی حرکت قدرتمند در حوزه‌ فرهنگ است

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی، دکتر جعفر محسنی، رئیس سازمان جهاددانشگاهی استان، امروز، ۲۸دی‌ماه، در جلسه‌ هماهنگی و هم‌افزایی کمیته فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی که با حضور نمایندگان و کارشناسان سازمان‌ها و ادارات استان برگزار شد، با بیان اینکه مدل انقلاب اسلامی به دلیل اتکا به موضوعات دینی و مذهبی با سایر انقلاب‌ها متفاوت است، اظهار کرد: لازمه‌ حفظ انقلاب اسلامی، حفظ قدرت در تمامی حوزه‌ها مخصوصاً حوزه‌ فرهنگ است.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب به‌صورت موکد اهمیت و ضرورت مسائل فرهنگی را اشاره کرده‌اند و همه‌ ما می‌دانیم دشمن به‌صورت هدفمند در حال فعالیت است و از مسائل جزئی و کم اهمیت تا موضوعات حساس و امنیتی را زیر ذره بین قرار داده و هدفش تحت تاثیر قراردادن مردم است.

محسنی، با بیان اینکه اگر مسائل فرهنگی مدیریت نشود، تهدیدات دشمن تشدید خواهد یافت، افزود: متأسفانه اکثر سازمان‌‌ها و نهادها کم کاری یا غفلت کرده و دچار روزمرگی شده‌اند و تا  زمانی که موضوعی خواسته نمی‌شود، کاری را انجام نمی‌دهند و تنها عاملی که می‌تواند این خلأ مهم و حساس را پرکند، فعالیت جهادی سازمان‌ها و نهادها در بحث رسانه و فضای مجازی است.

رئیس کمیته‌ فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: جهاددانشگاهی استان مسئول این کمیته است و خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا همواره سعی کرده‌اند موضوعات و اتفاقات را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دهد و یکی از اهداف اصلی ما در کنار نشان دادن فعالیت‌های سیاسی، انتشار فعالیت‌ها و موفقیت‎‌های علمی نیز است چراکه معتقد هستیم هر موضوع مخاطب خاص خود را دارد و در این کمیته نیز تاکیدمان بر این موضوع است که سازمان‌ها و نهادها در بحث رسانه و فضای مجازی یک نگاه همه‌جانبه داشته باشند به‌طوریکه نه تنها به‌صورتی دفاعی بلکه به‌صورت تهاجمی کار کنیم هرچند که فاصله‌ی زیادی با کار تهاجمی در رسانه داریم.

محسنی همچنین تاکید کرد: ما اعتقاد داریم که در کارهای پژوهشی تعطیلی وجود ندارد و این موضوع در حوزه فرهنگی و خصوصاً در  در موضوعاتی مانند رسانه و فضای مجازی صدق می‌کند و تولید محتوا کار چند روز نیست و باید چندین ماه قبل از یک مناسبت نسبت به تولید محتوا اقدام کنیم.

احد حاجی بلند، معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه اظهار کرد: متاسفانه ناهماهنگی‌های زیادی در بحث محتواسازی و ظرفیت ‌سازی در فضای مجازی وجود دارد و باید بیشتر نگاه خود را برروی چالش‌ها معطوف کنیم.

وی ادامه داد: وظیفه‌ اصلی کمیته‌ فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی ایجاد هم‌افزایی در بین دستگاه‌های مختلف است تا بتوانیم خروجی‌های خوبی داشته باشیم.

حاجی بلند، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های مختلفی از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی، اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره‌ کل آموزش و پرورش، صدا و سیما، شهرداری، اداره‌ کل تبلیغات اسلامی، حوزه‌ هنری و ... بیش از همه درگیر این موضوع هستند اما واقعیت این است که علی‌رغم همه‌ی کارهای فاخری که انجام شده است، اندکی کم کاری کرده‌ایم.

معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: به نطر می‌رسد فعالیت‌ها باید منطبق بر واقعیت‌ها باشد و یکی از مطالبات ما در این خصوص مشخص شدن متولی و ساماندهی شورای فضای مجازی در استان است که باید خلأ ساختار متناظر شورای فضاق مجازی کشور در استان باید پر شود.

بر اساس این گزارش در این جلسه همچنین نمایندگان و کارشناسان پلیس فتای استان، اداره‌ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره‌ی کل تبلیغات اسلامی و اداره‌ی کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان به ارائه‌ی نقطه نظرات در خصوص چالش‌های فضای مجازی در استان و همچنین به تشریح برنامه‌های خود در ایام الله دهه‌ی فجر پرداختند.

text to speech icon

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی حوزه فرهنگ انقلاب اسلامی


نظر شما :