معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده خبر داد:

اختصاص ۲۰ میلیارد تومان برای حمایت از مشاغل خانگی در آذربایجان شرقی

۱۲ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۴:۱۹ کد : ۴۴۶۶۷ تاپ خبر تجاری سازی فناوری و اشتغال
معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری با بیان این‌که رییس جمهور تاکید ویژه برای تزریق اعتبارات به استان‌ها در حوزه اشتغال دارند، گفت: اگر امکان اشتغالزایی بیشتری در آذربایجان شرقی فراهم شود، اعتبار آن را تامین می‌کنیم و قول مساعد می‌دهیم تنها به ۲۰ میلیارد تومان اکتفا نکنیم.
اختصاص ۲۰ میلیارد تومان برای حمایت از مشاغل خانگی در آذربایجان شرقی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی، دکتر انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری روز پنج شنبه، ۱۲ خرداد در بازدید از نمایشگاه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در تبریز با بیان اینکه اشتغال خانواده محور یکی از موضوعات مهم و جدی بوده که در دولت سیزدهم به آن توجه ویژه شده است، اظهار کرد: اشتغال زنان سرپرست خانوار و فرزندان این زنان در اولویت قرار دارد.

وی با تاکید بر توجه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به شرکت‌های دانش بنیان و مشاغل خانگی، ادامه داد: پشتیبانی ویژه‌ای از این مشاغل انجام خواهد شد، اگر کارآفرینان تضمین تامین مواد اولیه، نیاز سرمایه‌ای و فروش آنها را انجام دهند، تسهیلات مربوطه اخذ خواهد شد.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری با بیان این‌که اعتبارات در نظرگرفته شده برای اشتغال آفرینی بانوان آذربایجان شرقی، ۲۰ میلیارد تومان است، گفت: با توجه به فعالیت‌های انجام گرفته در هر استان امکان افزایش اعتبار در هر استان وجود دارد.

وی گفت: اعتبارات مشاغل خانگی در دولت سیزدهم نسبت به دوره‌های قبل رشد بسیار قابل توجهی داشته است، برای هر استانی با توجه به شرایط خود و نسبت به جمعیت زنان خصوصا زنان سرپرست خانوار اعتبار متفاوتی در نظر گرفته می شود.

دکتر جعفر محسنی، رییس سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی نیز در حاشیه این بازدید، با بیان این که انتظار داریم این طرح ملی توسعه مشاغل خانگی را در استان توسعه دهیم،  اظهار کرد: در ابتدای این طرح حدود ۵۰۰۰ نفر در سامانه اقدام به ثبت نام کرده بود،  حدود ۳۰۰۰ نفر از میان آن‌ها ارزیابی و انتخاب شدند و اکنون حدود ۲۷۵۰ نفر از این تعداد وارد بازار کار شده و به اشتغال پایدار دست یافتند.

وی افزود: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی تحت نظر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و جهاددانشگاهی در راستای اشتغال زایی و توسعه مشاغل خانگی اجرا شده است.

گفتنی است نمایشگاه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی از 11 الی 13 خردادماه در محل پارک بانوان شمس تبریز برای بازدید علاقمندان دایر است.

text to speech icon

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی


نظر شما :