بازدید مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی از مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی

۱۴ تیر ۱۴۰۱ | ۲۲:۱۵ کد : ۴۵۶۰۸ پژوهشی تاپ خبر
دکتر وحید مجیدی، مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی به همراه دکتر جعفر محسنی، رئیس سازمان جهاددانشگاهی استان از مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی بازدید کردند.
بازدید مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی از مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی، دکتر وحید مجیدی، مدیرکل بیمه سلامت استان، در حاشیه این بازدید، با تقدیر از تلاش‌های جهادانشگاهی و متخصصان حوزه ناباروری در این مرکز، اظهار کرد: جهاددانشگاهی یکی از مراکز بسیار فعال در بحث درمان نازایی در سطح کشور است.

وی با اشاره به پیگیری‌های رئیس جهاددانشگاهی استان در خصوص پوشش خدمات نازایی توسط بیمه سلامت و کاهش هزینه‌های درمان، افزود: خدمات درمان نازایی از سال گذشته جزو خدمات بیمه‌ای سلامت محسوب شده و از این پس زوجین می‌توانند با دغدغه کمتر وارد پروسه درمان شوند.

وی با بیان این‌که ۹۰ درصد تعرفه عمومی غیردولتی در حوزه درمان ناباروری توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود، گفت: برخی خدماتی چون سونوگرافی و آزمایش‌های دیگر نیز امسال در تعهد بیمه سلامت قرار گرفته‌اند.

مجیدی افزود: تاکنون حدود ۱۶۰۰ زوج نازا در استان شناسایی شده که نزدیک به ۶۸۰ زوج توانستند از خدمات بیمه سلامت بهره مند شوند و هزینه‌های درمان خود را از بیمه  دریافت کنند.

وی از پرداخت دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان برای زوج‌های نابارور استان خبر داد و اظهار کرد: برخی نواقصاتی در حوزه انتقال اسناد زوجین برای دریافت هزینه‌های پرداخت شده از سوی بیمه سلامت وجود داشت که امروز با حضور همکاران و تبادل اطلاعات با مرکز ناباروری، قرار است تا اسناد به شکل بیمه‌ای از سوی مرکز درمان ناباروری (به جای زوجین) به بیمه فرستاده شده و زوجین از خدمات بیمه‌ای در حین درمان بهره ببرند و تنها ۱۰ درصد پرداختی‌ها را انجام دهند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی تبریز یک مرکز بسیار منظم و مجهز بوده که خدماتی منحصر به فرد در سطح شمالغرب کشور ارائه می‌دهد؛ هم‌چنین آذربایجان شرقی سومین استان در سطح کشور است که توانسته مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی را تاسیس کند.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی با بیان این‌که جهاددانشگاهی جزو مراکز بسیار فعال در بحث نازایی است، افزود: امیدواریم با تعامل بیشتر و بهتری که بین بیمه سلامت و جهاددانشگاهی وجود دارد، مردم بتوانند خدمات بهتر و راحت تری دریافت کنند و رفت و آمد بین دستگاه‌ها نیز کاهش یابد.

وی، حضور دکتر محسنی به عنوان متخصص حوزه ژنتیک در این مجموعه را موجب خیر عنوان کرد و ادامه داد: امیدواریم این مرکز با تلاش‌های بیشتر متخصصان، به عنوان قطب درمان نازایی در سطح کشور مطرح شود و بتوانیم در راستای فرمایشات مقام معظرم رهبری در بحث حمایت از جوانسازی جمعیت و کمک به زوج‌های نابارور گام برداریم.

text to speech icon

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی


نظر شما :