نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای سالامی:

جهاددانشگاهی توانسته بسیاری از مشکلات کشور را حل کند

۱۹ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۵:۰۸ کد : ۴۷۴۰۹ تاپ خبر عمومی
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: یکی از ثمرات ارزشمند انقلاب اسلامی، جهاددانشگاهی است که به خاطر رویکرد جهادی و غیر بروکراتیک توانسته بسیاری از مشکلات کشور را حل و برطرف کند.
جهاددانشگاهی توانسته بسیاری از مشکلات کشور را حل کند

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی، دکتر روح اله متفکر آزاد، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، روز چهارشنبه،، ۱۹ مردادماه، به مناسبت چهل و دومین سالگرد تاسیس جهاددانشگاهی در بازدید از بخش‌های مختلف جهاددانشگاهی استان، اظهار کرد: یکی از ثمرات ارزشمند انقلاب اسلامی، جهاد دانشگاهی است که به خاطر رویکرد جهادی و غیر بروکراتیک توانسته بسیاری از مشکلات کشور را حل و برطرف کند.

وی ادامه داد: دستاوردهای جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی بسیار ارزشمند است چراکه هر کدام از آنها توانسته گرهی بزرگ از کشور را باز کند. 

متفکر آزاد، گفت: جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی گام‌های بسیار محکم و مهمی در عرصه درمان ناباروری برداشته است که می‌توان از موفق‌ترین نهادها در این عرصه نام برد

وی همچنین در خصوص طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده‌ها افزود: برای افزایش فرزندآوری، مشوق‌های بسیاری را تدوین کردیم و مشکلات حوزه‌ مالی، فرهنگ‌سازی و تسهیلات لازم را برطرف کردیم که قانون حمایت از جوانی جمعیت قانون قابل دفاعی است اما شاید خطا هم داشته باشد.

نماینده مردم تبریز، خاطرنشان کرد: قانون جوانی جمعیت در مجلس شورای اسلامی رأی نیاورد چراکه موضوعی زمان‌بر بود و هر بند آن به بحث و گفت‌وگوی بسیاری نیاز داشت و گروهی از متخصصین مجلس، پزشکان و کمیسیون‌های اجتماعی جمع شدند و تصویب کردند و اما در پنج سال و به طور آزمایشی اجرا می‌شود و اگر موفق عمل کند، تایید می‌شود اما در عین حال که موقت است، باید مواردی را اضافه کرده و دغدغه‌ها را برطرف کنیم. 

وی یادآور شد: قانون جوانی جمعیت نیاز به بررسی مجدد دارد تا مجدداً بررسی شده و در خصوص آن مشورت شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: در خصوص مسئله جهش تولید دانش بنیان نیز اقدامات بسیاری انجام شده است و تحرکی را در شرکت‌های دانش بنیان و اقتصاد دانش بنیان ایجاد کردیم که بی‌سابقه است.

دکتر جعفر محسنی، رئیس سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی نیز در این بازدید گفت: سالانه بیش از ۲۱ هزار مراجعه کننده به مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی وجود دارد که این یک موفقیت بزرگ برای مجموعه جهاد دانشگاهی است.

وی با بیان اینکه شش مرکز درمان ناباروری در تبریز به صورت خصوصی و دولتی فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: . خوشبختانه پوشش بیمه ای شروع شده است انشالله کامل‌تر خواهد شد. امیدواریم با تدبیر هایی که می‌شود بار هزینه ها از مردم برداشته شود.

محسنی، ادامه داد: غربالگری علاوه بر مزایا می‌تواند زیان هایی بر بیمار داشته باشد که ما می‌خواهیم با اقدامات پیشگیرانه مانع این زیانها در روشIVF شویم.

وی افزود: روش های بیوشیمی خطای بیشتری در تشخیص دارند که به همین دلیل باید غربالگری به صورت روش‌های دقیق و بر مبنای DNA انجام شود علاوه‌بر اینکه این نوع خطر کمتری دارد، حدود ۹۹ درصد نیز به درستی و بدون خطا انجام می‌شود.

رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی، در پایان با بیان اینکه رضایت عامه بیماران از عملکرد مثبت مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی موجب خرسندی و نشاط پرسنل پر تلاش است، بیان کرد: در راستای جوانی جمعیت علاقمندی خانواده برقابلیت انتخاب جنس جنین بیشتر شده است.

 

text to speech icon

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی چهل و دومین سالگرد تاسیسی جهاددانشگاهی


نظر شما :