رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی در آیین تجلیل از مقام معلم:

معلم باید امیدآفرینی کند

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۵:۳۶ کد : ۷۱۱۴۸ تاپ خبر آموزشی
تعداد بازدید:۴۶۶
رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی گفت: مطالب، رفتار و گفتار معلم و مدرس باید در راستای امید آفرینی باشد تا دانش آموزان و فراگیران به سمت و سوی ناامیدی قدم برندارند.
معلم باید امیدآفرینی کند

علی اصغر فاتحی فر، روز چهارشنبه، ۱۹ اردیبهشت ماه، در مراسم نکوداشت روز معلم که با حضور مدرسان مراکز آموزشی جهاددانشگاهی استان در سالن اجتماعات این سازمان در دانشگاه تبریز برگزار شد، گفت: انتظار جامعه از معلم بسیار زیاد بوده و این شغل جایگاه بسیار والایی دارد.

وی از مدرسان شاغل در جهاددانشگاهی خواست رعایت شئونات را کرده و جایگاه نهاد انقلابی جهاددانشگاهی را در نظر داشته باشند.

وی افزود: آماده دریافت هرگونه نظرات و پیشنهادات مدرسان عزیز جهت توسعه فعالیت‌های جهاددانشگاهی استان هستیم.

وی تاکید کرد: معلمان و مدرسان باید در جنگ ترکیبی به کمک جامعه و جوانان بشتابند و آنها را از گزند جنگ نرم دشمن در امان نگه دارند.

فاتحی فر با اشاره به فرارسیدن دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم حضور پرشور و آگاهانه در این دوره از انتخابات، افزود: نقطه قوت نظام جمهوری اسلامی ایران، مجلس شورای اسلامی است و  اگر به پای صندوق‌های رای نرویم دشمن خوشحال می‌شود و قطعا ایرانی ها هرگز علاقمند به خوشحالی دشمن نیستند.

معاون پشتیبانی سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی نیز در این مراسم با بیان اینکه جایگاه معلم در دنیا مشخص بوده و ارزش آموزش و یادگیری بر همه شفاف و آشکار است، گفت: معلم می‌تواند نیروی کارآمد و شخصیت‌های متفکر تربیت کرده و تحویل جامعه بدهد.

اکبر شوقی، به فعالیت ها و عملکرد جهاددانشگاهی پس از انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: جهاددانشگاهی الگویی موثر برای سازمان‌ها و موسسات علمی- آموزشی است، و این نهاد می‌تواند با تلاش  و روحیه جهادی کارهای بر زمین مانده را انجام دهد.

وی گفت: جهادگران دانشگاهی و مدرسان دوره های کوتاه مدت و بلند مدت این نهاد، همیشه به حضور و فعالیت در این سازمان مقدس و پرتلاش افتخار کرده و می کنند، چرا که این مجموعه مورد تایید رهبر معظم انقلاب و مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی هست.

وی یادآور شد: مدرس در کلاس درس صرفا وظیفه‌ی تدریس یک کتاب را ندارد بلکه مخاطب و فراگیر از اخلاق، رفتار و جایگاه معلم در جامعه و وجدان کاری او الگو گرفته و طبق آن رفتار می‌کند.

شوقی تاکید کرد: معلمان باید در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی همگام با رویکردهای انقلاب اسلامی فعال باشند تا بتوانند در شرایط خاص ایفای نقش کرده و اثربخشی و تاثیرگذاری خود را در حوزه های مختلف نشان دهند. 

ابوالفضل عزیزپور، استاد رشته روانشناسی نیز در این مراسم در مورد روانشناسی تدریس و خودمراقبتی مدرسان مطالب علمی ارائه کرد.

این آیین با تجلیل از مدرسان پیشکسوت مراکز آموزشی جهاددانشگاهی استان و اجرای موسیقی زنده و برنامه‌های شاد و متنوع همراه بود.

text to speech icon

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی


( ۲ )

نظر شما :