رئیس سازمان خبر داد

تولد ۱۷۰۰ نوزاد در سایه تلاش‌ متخصصان مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی

۱۲ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۴:۵۷ کد : ۷۲۱۶۱ پژوهشی تاپ خبر
تعداد بازدید:۱۲۳
رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی گفت: از زمان تاسیس مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان تا کنون، در سایه تلاش‌ متخصصان این مرکز، ۱۷۰۰ نوزاد از پدرومادری که مشکل ناباروری داشته اند، متولد شده‌اند.
تولد ۱۷۰۰ نوزاد در سایه تلاش‌ متخصصان مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی، علی اصغر فاتحی‌فر در جلسه بررسی مسائل پزشکان مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی، با بیان اینکه پزشکان حس امنیت و آرامش را به جامعه می‌دهند، گفت: پزشکان توانمند ما با وجود فراهم بودن زمینه  فعالیت و کسب درآمد در خارج از مرزهای کشور، همچنان متعهد به خدمت به مردم کشور هستند و این امر بسیار ارزشمند است.

وی با بیان اینکه تک تک پزشکان مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان مایه افتخار هستند، افزود: وجود متخصصان مجرب و توانمند درمان ناباروری در استان و به ویژه در مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی، موجب شده تا هم استانی‌های ما نیازی به سفر به خارج از کشور یا سایر شهرها برای درمان مشکل ناباروری خود، نداشته باشند.

وی با بیان اینکه 15 درصد از زوج‌ها در دنیا نابارور هستند که این رقم در کشور ما بالاتر از نرم جهانی است، گفت: جهاد دانشگاهی در سطح کشور با مجموعه هایی همچون رویان، ابن سینا و مراکز درمان ناباروری واحدهای جهاددانشگاهی کشور توان پوشش 50 درصدی درمان این زوج ها  را دارد.

فاتحی‌فر گفت: مشکل اصلی ما تعرفه ها هست، چرا که هزینه های ما برابر با بخش خصوصی بوده ولی تعرفه‌های خدمات ما دولتی است و این امر موجب ناترازی در درآمد مرکز می شود.

در این جلسه پزشکان این مرکز به بیان مسائل و دغدغه‌های خود پرداخت و راه‌های رفع مشکلات و ارتقای کیفی و کمی مرکز بررسی شد.

text to speech icon

( ۱ )

نظر شما :